Halı Yıkama

Halı Yıkama

Birden fazla aşaması olan hijyenik halı yıkama hizmetimiz, detaylara verdiğimiz önemle, sizin için anlamlı hale geliyor. Bize ulaşıp adresinizi vermeniz ile başlayan süreç, halılarınızı teslim aldıktan itibaren, hem hijyenik hem de fiziki anlamda aldığımız sorumluluğun ilk aşamasını oluşturuyor. Halılarınızı teslim aldığımızdan sonraki süreci gelin birlikte inceleyelim. 

Toz Alma

Ücretsiz servisimizle kapınızdan alınan halılarınızı, halı temizleme bölümüne almadan önce toz alma makinesinden geçiriyoruz. Makineden geçen halılar içindeki kum, toz, kıl ve buna benzer yabancı maddelerden arındırılır. Bu aşama halı temizleme konusunda önemli aşamalardan birisidir. Toz makinesinden geçmeyen halıların içinde bulunan kum, toz vb. maddeler su ile temas ettiğinde çamur halini alır, çıkması imkânsız hale gelir ve halı yıkama aşamasında çıkması mümkün değildir.

Yıkama

Toz dolabından geçen halılarınız 100% bitkisel halı şampuanı ile tam otomatik bant sistemli çift yönlü fırçalarla ön ve arkası dönüşümlü olarak halı yıkama makinesinden geçirilir. Varsa lekeye özel işlem uygulanır. Fırçalama işlemi bittikten sonra makinemizin son aşamasında halı üzerindeki şampuan ve su durulanıp vakumlanır.

Santrifüj

Bant sistemli tam otomatik halı yıkama makinesinden gecen halılarınızı santrifüj makinesinde halının cinsine göre uygun devirde sıktırarak üzerindeki fazla suyun atılması sağlanır. Halı üzerindeki yaklaşık 95% oranındaki suyun atılmasından sonra halının hem daha kısa zamanda kuruması sağlanır hem de halı ilmiklerinin yıpranması önlenmiş olur. Halı santrifüj makinesine rulo halinde koyulduğu için sıkma esnasında hiç bir zaman zarar görmez.

Havalandırma – Kurutma

Santrifüjden çıkan halılarınız kurutma odasına alınmadan önce havalandırma askılıklarına asılıp havalandırılır. Kurutma odamıza alınan halılarınız tamamen elektrikli, sıcak hava üfleyen ve aynı zamanda ortamdaki nemi çeken makine ile 8 saat gibi kısa bir sürede kurutulur.

Hav Alma

Kurutma odasından çıkan halılarınız hav alma makinesinde havı alınıp yatımına taranarak kalite kontrolden geçirilir ve paketlemeye alınır. Halı yıkama işleminde paketleme bölümü önemli bir aşamadır lekesi çıkmamış halılarınızı tekrar yıkama bölümüne alınır.

Paketleme

Havı alınan ve yatımına taranan, pırıl pırıl ve tamamen hijyenik hale gelen halılarınız müşteri numarasına göre ayrılır ve zaman kaybetmeden siz değerli müşterilerimize ücretsiz servisimizle teslim edilir.

Özel Halı Türleri

Özel halı yıkama hizmetinde bir dizi teknikler kullanılır. Yün halı, Isparta halı, hereke halı, çin halısı, ipek halı gibi özel ve değerli halılarınızın yıkama işlemi fabrikamızda rahatça ve güvenli bir biçimde yapılmaktadır. Bilinçsiz halı yıkama fabrikalarının bozduğu renklerinin soldurduğu halıların yıkama işlemi sırasında tamir ve renkleriyle oynama tecrübesine sahibiz. Halı yıkama işleminin yanında eskitme hizmetimizde bulunmaktadır.

Sizde Halı yıkatma ihtiyacınızda servisimizi arayıp, hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Tags: No tags

Comments are closed.